LKS Dąb Mościsko - strona nieoficjalna

Strona klubowa
Herb
 • Wyniki ostatniej kolejki:
 • Sparta Ostroszowice - Herkules Bojanice 3:1
 • Gryf Burkatów - Rawa Boleścin 10:2
 • LKS Marcinowice - LKS II Bystrzyca Górna 4:2
 • Błękitni Owiesno - LKS Dąb Mościsko 2:1
 • Płomień Sokolniki - pauza
 • Zgoda Grodziszcze - LKS Gilów 2:4
 • Sparta Oleszna - Flamenco Zebrzydów 1:3
 •        

Logowanie

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 3
Flamenco Zebrzydów - Sparta Ostroszowice
LKS Gilów - Sparta Oleszna
Płomień Sokolniki - Zgoda Grodziszcze
LKS II Bystrzyca Górna - Błękitni Owiesno
Rawa Boleścin - LKS Marcinowice
Herkules Bojanice - Gryf Burkatów

BANNERY

http://lksmoscisko.futbolowo.pl/lksmoscisko/index.php

 

 

  

Kalendarium

18

11-2018

niedziela

19

11-2018

pon.

20

11-2018

wtorek

21

11-2018

środa

22

11-2018

czwartek

23

11-2018

piątek

24

11-2018

sobota

Losowa galeria

Rawa Boleścin - DĄB Mościsko (25.04.2010)
Ładowanie...

Aktualności

Podsumowanie sezonu piłkarskiego 2009/2010

 • autor: mariano1980, 2010-06-24 12:47

W ubiegłą sobotę, 19 czerwca 2010, zakończyliśmy rozgrywki w klasie B w sezonie 2009/2010. Po zeszłorocznym spadku z klasy A na pewno liczyliśmy na lepszy rezultat, ale rzeczywistość pokazała inaczej. 28 spotkań, rozegranych raz lepiej, raz gorzej, dało nam 9. miejsce w tabeli ligowej.

                Jesienią ubiegłego roku na murawę wkraczaliśmy nieco zrezygnowani, ale nie pozbawieni zapału do gry. Zawiedzeni ligowym spadkiem pragnęliśmy pokazać, że zasługujemy na grę w klasie A. Jednak już po dwóch pierwszych meczach, w których ponieśliśmy porażki, zdaliśmy sobie sprawę z tego, że niestety to nie my będziemy pretendentami do walki o najwyższe lokaty w tabeli ligowej. Kolejne spotkania tylko utwierdzały nas w tym przekonaniu- klęski na murawie tylko przeplataliśmy co jakiś czas wygranymi meczami. Jedynym tak naprawdę liczącym się zwycięstwem było pokonanie drużyny z Dobrocina- bez wątpienia generalnie lepiej radzącej sobie na boisku i odnoszącej większe sukcesy. Pozostałe spotkania opierały się  na zasadzie „lepszy wygrywa”. I zgodnie z nią w rundzie jesiennej wygraliśmy zaledwie 5 spotkań, 2 zakończyły się remisem, a w aż 7 meczach oddaliśmy pałeczkę zwycięstwa rywalom.

                W przerwie zimowej nastąpiło  w  naszej drużynie kilka istotnych zmian. Pożegnaliśmy się z dwoma kluczowymi zawodnikami: bramkarzem Robertem Greberem, który zmienił miejsce zamieszkania i obrońcą Michałem Martowłosem, który wyjechał za granicę. Przywitaliśmy także trzech nowych graczy: Mariusza Bibersteina i braci Sebastiana i Jarka Korbela, którzy przyszli do nas z rozpadającej się drużyny z Roztocznika. Mariusz i Jarek wzmocnili naszą obronę, a Sebastian został pewnym punktem pomocy.

                Zmiany zaszły też w zarządzie Dębowego Klubu. 16 kwietnia 2010 roku, podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego, powołano nowy zarząd LKS DĄB Mościsko. Na stanowisko Prezesa wybrano Pana Zbigniewa Zielińskiego, który już od samego początku istnienia drużyny czynnie bierze udział w jej życiu i wiele dla niej robi. Funkcję Wiceprezesa objął nasz trener, Pan Bogdan Fudali, który jak mało kto, wkłada całe serce w to, co robi. Skarbnikiem i Sekretarzem Klubu pozostał Pan Marek Sota, który podobnie jak Prezes, angażuje się w działania na rzecz Dębowych od 1998 roku, czyli można by rzec, od zarania dziejów :-) W składzie Zarządu znaleźli się ponadto dwaj Członkowie: Pan Stanisław Martowłos i czynny zawodnik zespołu- Mariusz Połubiński. Nadzór nad poprawnym funkcjonowaniem Zarządu pełni Komisja Rewizyjna, na czele której stanął Pan Jan Weznerowicz; Sekretarzem został Pan Zbigniew Rogowski, a Członkiem Komisji Pan Ireneusz Karecki.

                Runda wiosenna zaskoczyła nas wieloma niespodziankami, nie zawsze miłymi. Rozgrywki rozpoczęły się z opóźnieniem, ze względu na złe warunki atmosferyczne. Następnie, w związku z katastrofą samolotu prezydenckiego i ogłoszoną żałobą narodową, przesuniętych zostało kilka kolejek, a co za tym idzie, często mecze musieliśmy rozgrywać co 3 dni. Wzmożona częstotliwość spotkań miała znaczny wpływ na kondycję fizyczną graczy, którzy nie byli w stanie zregenerować sił w tak krótkim czasie. Pojawiły się zatem częste kontuzje, wykluczające zawodników z rozgrywek. Niesamowitego pecha miał nasz bramkarz, Grzegorz Dudek. W pierwszym meczu po powrocie do składu, podczas interwencji uderzył głową w słupek. Wypadek ten był bardzo nieszczęśliwy w skutkach- wstrząśnienie mózgu, które zadecydowało o tym, że jego pierwszy mecz w sezonie okazał się także ostatnim. Groźnej kontuzji nabawił się również Dawid Paszkowski- poważny uraz kolana wyeliminował go na dłuższy czas z gry. W międzyczasie nasze szeregi opuścił jeszcze Mateusz Horoszkiewicz, który wyjechał z Polski.

                Oliwy do ognia dolały kary indywidualne za żółte i czerwone kartki. Nasz skład zatem był bardzo uszczuplony. W niektórych spotkaniach graliśmy gołą jedenastką, co przełożyło się na osiągane wyniki. 6 zwycięstw, 7 porażek, 1 remis- z takimi wynikami zakończyliśmy rozgrywki rundy wiosennej.

                Podsumowując cały sezon, 11 razy pokonaliśmy przeciwników; 14 razy opuszczaliśmy murawę jako przegrani; 3 razy mecze kończyły się remisem. Bilans bramkowy niestety ujemny- 48 zdobytych goli przy 53 straconych.  Na pierwszy rzut oka wyniki te nie powalają z nóg, ale biorąc pod uwagę poważne problemy kadrowe, możemy być dumni, że nigdy nie musieliśmy oddać meczu walkowerem- zawsze  stawaliśmy na polu gry.

 

SEZON W „NAJ…” :-)

 

Najwięcej bramek: Tomek Miarka – 13

Najwięcej asyst: Krystian Sota, Michał Martowłos - 4

Najdłużej na boisku: Mateusz Czerwonka – 2099’ (88’/mecz)

Najwięcej rozegranych spotkań: Mateusz Czerwonka – 24

Najwięcej żółtych kartek: Tomek Miarka – 7

Najwięcej czerwonych kartek: Tomek Miarka, Mateusz Horoszkiewicz i Mateusz Czerwonka- 1

Najwyższe zwycięstwo u siebie: 3:0 z KŁOSEM Lutomia i LKS Gilów

Najwyższa porażka u siebie: 0:4 z DELTĄ Słupice

Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe: 2:6 z KŁOSEM Lutomia

Najwyższa porażka na wyjeździe: 5:1 z ORŁEM Piława Dolna


 • Komentarzy [0]
 • czytano: [923]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Ostatnie spotkanie

Błękitni OwiesnoLKS Dąb Mościsko
Błękitni Owiesno 2:1 LKS Dąb Mościsko
2016-08-28, 11:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

Reklama

Wyniki

Ostatnia kolejka 2
Sparta Ostroszowice 3:1 Herkules Bojanice
Gryf Burkatów 10:2 Rawa Boleścin
LKS Marcinowice 4:2 LKS II Bystrzyca Górna
Błękitni Owiesno 2:1 LKS Dąb Mościsko
Płomień Sokolniki pauza
Zgoda Grodziszcze 2:4 LKS Gilów
Sparta Oleszna 1:3 Flamenco Zebrzydów

Statystyki drużyny

Najnowsza galeria

turniej w owiesnie 2012 i halówka 2012/2013
Ładowanie...

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 9, wczoraj: 66
ogółem: 740 852

statystyki szczegółowe